fbpx

Příběhy zákazníků: DoMi Cakes – splněný online sen

10 listopadu, 2023

Rozhovor s DoMi Cakes: Matka a dcera spojily síly a vytvořily online cukrárnický sen.

Rozkošná rodinná cukrárna působící na jihu Čech i ve středočeském kraji DoMi Cakes pod vedením Domči s Míšou se s námi rozhodla podělit o recept k jejich úspěšnému podnikání. Jak to již bývá – začátky nebyly lehké, ale brzy se jim začalo v podnikání dařit. Co udělaly pro to, aby rozjezd společný podnik ustál a byznys nestagnoval? A jak to vlastně všechno začalo? To vše se dozvíte v našem rozhovoru.

 

Prozraďte nám, jak se vám podařilo rozjet podnikání?

DoMi Cakes: Osobní doporučení od zákazníků bylo pro nás velkou výhodou, ale brzy jsme zjistily, že lidé se ptají i na webové stránky. Chtěli vědět více o našem provozu, sortimentu a ceníku. V dnešní době je to, být na internetu, naprosto klíčové. Lidé chtějí vidět a vědět co nabízíme a chtějí to vědět hned. Napřed jsme měly jen stránky na Facebooku a Instagramu, ale bylo nám jasné, že čím dřív webové stránky pořídíme, tím lépe. 

 

Vyskytly se i další problémy během podnikání? Jak jste je řešili?

DoMi Cakes: Kromě výrobních a technických problémů, které jsou pro náš obor podnikání zásadní, musely jsme řešit i základní marketing a právě zmíněné webové stránky. To je něco, co by podnikatelé neměli podceňovat. Po zvážení nabídek několika dodavatelů webů v ČR se nám líbily weby od Webstar jak vzhledově, tak i cenově a tak jsme se pro ně rozhodly.

Co vás přesvědčilo o řešení Web Star?

DoMi Cakes: Máme s nimi velmi dobré zkušenosti. Líbilo se nám jednání i nabídka. A také jsme už webové stránky potřebovaly, protože se na ně lidi ptali.

 

Co považujete za výhody práce s Web Star a co byste mu vytkly?

DoMi Cakes: Při tvoření stránek nám vyšli maximálně vstříc – mohli jsme kdykoliv zavolat a doladit web podle toho, jak jsme chtěly a co jsme potřebovaly. Web máme krátce, takže zatím žádné výtky nemáme :). Líbí se nám, jak nám web udělali, takže zatím spokojenost.

 

Co to udělalo za tu krátkou s webem od Web Star s vaším bysnysem?

DoMi Cakes: Je to rozhodně lepší než jen stránka na Facebooku, nebo Instagramový profil, který jsme měly doteď. Zákazníci se nemusí proplétat hromadou fotek a příspěvků a mají informace, které potřebují hned po ruce – ceník, adresu, fotogalerii. Nemusíme také čelit algoritmům sociálních sítí a konkurenci. Je to taková naše hezká a přehledná vizitka. Lidé okouknou fotky, rozmyslí se a umí nás kontaktovat už s konkrétní poptávkou. Samozřejmě jsme tím pádem oslovily víc lidí efektivněji a ušetřily si čas. 

 

Doporučily byste Web Star dalším firmám a podnikatelům?

DoMi Cakes: Absolutně, jejich služby nám pomohly dostat naše podnikání na novou úroveň. Je to investice, která se vyplatí.

 

Jak to všechno začalo?

DoMi Cakes: Už naši babičku jsme přesvědčovaly aby si otevřela cukrárnu, jelikož perfektně pekla. Vlastně jsme měly veliké štěstí, protože nám toho o cukrařině předala opravdu hodně. Nejdříve jsem pekla jenom já, ale pak se ke mě přidala i dcera a začaly jsme péct víc a víc – nejen pro rodinu, ale i známé. Postupně se to rozkřiklo a tak jsme se rozhodly v babiččiném dědičtví pokračovat ve velkém a otevřít si cukrárnu.

Co vás pohání kupředu?

Míša: Na začátku to bylo nejtěžší a já jsem se hodně bála, ale moje dcera Domča je plná energie a optimismu a to nás pak obě hnalo kupředu. 

Domča: A určitě i zpětná vazba, když se lidem líbí co děláme a ještě k tomu nás doporučí dál – to je nejvíc. Nebo když nám napíšou: Měly jste to dobrý, všem to chutnalo” – to nás těší nejvíc.

Kde čerpáte inspiraci k rozvoji vašeho podnikání?

Domča: Samozřejmě z internetu a také z našeho okolí. Hned jsem nám založila profil na Facebooku a Instagramu. Na začátku to stačilo, ale pak jsme pořídili už zmiňované stránky od Web Star. Také se koukám a poslouchám o čem lidi v mém okolí mluví. Máme štěstí, že jsme obklopené podnikateli a to je dostatečně inspirující.

 

Máte nějaký tip pro ty, kteří chtějí začít podnikat?

DoMi Cakes: Pokud věříte ve své dovednosti a máte kladnou zpětnou vazbu na to co děláte, měly byste začít co nejdříve. Celkem litujeme, že jsme do toho neskočily dříve. Takže, nebojte se udělat ten první a nejtěžší krok – začít. Je to sice dřina, ale to naplnění a pocit, že děláte to, co lidi těší, za to stojí. 

Když máte podporu a vášeň, všechno je možné.

Děkujeme Domče a Míše z DoMi Cakes za jejich čas a sdílení jejich příběhu. Ukázali nám jak jsou důležité webové stránky i pro malé a střední podniky, a proč je výběr dodavatele, jako je Web Star, výhodný. 

Ještě jednou děkujeme a přejeme hodně úspěchů v podnikání nejen rodinné cukrárně DoMi Cakes, ale také všem odvážným podnikatelům, který se to rozhodli risknout a nebát se posunout svou vášeň na další úroveň – začít podnikat. 

Na stejné téma

Jak začít s obsahovým marketingem?

Tento článek vás provede základními kroky, jak začít s obsahovým marketingem a ukáže, jak vám naše platforma Online Star může pomoci dosáhnout ještě lepších výsledků.  Obsahový marketing je klíčem k úspěchu v online světě. Pomáhá budovat vztahy s vašimi zákazníky...

Google ruší podnikatelům weby

Jak se připravit na změny od Google a proč je teď ten správný čas na vlastní webovou stránku? Rok 2024 přináší významné změny pro podnikatele a živnostníky, kteří využívali bezplatné webové prezentace na business.site od Googlu. Kdysi Google nabízel vytvoření...